Забава

Прекувремено умрен патријархат

Во првата студија глобална студија за предвременото умирање предизвикано од предолго работно време се наведува дека во 2016 година, од мозочен удар или срцеви заболувања поврзани со екстра работно време починале 745.000 луѓе, што е речиси 30% повеќе…

Васил Зафирчев: „На кастингот за „Преспав“ не бев повикан за улогата на Марио“ (видео)

Актерот Васил Зафирчев или познат на публиката како Марио од „Преспав“ гостуваше во емисијата „Лазаров шоу“. Тој зборуваше за својата кариера, дека за време на пандемијата театарот во Велес успеал да реализира неколку проекти, за „Преспав“……

Тијана Дапчевиќ: „Една година пред да го запознам Милан, гатачка ми кажа дека ќе се омажам во странство и ќе бидам многу популарна“

Тијана Дапчевиќ: „Една година пред да го запознам Милан, гатачка ми кажа дека ќе се омажам во странство и ќе бидам многу популарна“ Тијана Дапчевиќ: „Една година пред да го запознам Милан, гатачка ми кажа дека ќе се омажам во странство и ќе бидам…

НАЈДОБРО СТИЛИЗИРАНИТЕ МАЈКИ И ЌЕРКИ ОД ХОЛИВУД: Од нив ја наследиле убавината, но и СТИЛОТ! (ФОТО)

НАЈДОБРО СТИЛИЗИРАНИТЕ МАЈКИ И ЌЕРКИ ОД ХОЛИВУД: Од нив ја наследиле убавината, но и СТИЛОТ! (ФОТО) НАЈДОБРО СТИЛИЗИРАНИТЕ МАЈКИ И ЌЕРКИ ОД ХОЛИВУД: Од нив ја наследиле убавината, но и СТИЛОТ! (ФОТО) Па да видиме кои сѐ се на списокот… Мајките…

5. ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЧИИ СРЦА СЕ ЗАЛЕДЕНИ: Тие се толку бесчувствителни што можете да клечите пред нив а тие нема ниту да трепнат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопските знаци како Јарец, Водолија, Девица и Бик се вели дека се најстудените во срцето заради начинот на кој…

Ајкулите имаат вроден ГПС осет за движење во океанот

Научници од американската сојузна држава Флорида дојдоа до заклучок дека ајкулите го користат магнетното поле на Земјата како систем за водење, односно како еден вид ГПС. Ново истражување, објавено во списанието „Карент бајолоџи“ (Curent Biology),…

СЛАВНИ БЕЗ ДИПЛОМА: Немаат завршено средно училиште, а имаат милиони на сметките

Светските лица често истакнуваат дека образованието е многу важно и ги охрабруваат младите да одат на училиште. Но меѓу нив има и такви кои не сакаа да ја ‘загреваат клупата’ па затоа се откажаа од училиште заради својата кариера. Иако денес имаат…

ГО РОДИ 4-ТОТО ДЕТЕ НА 27 ГОДИНИ ПОСТАРИОТ МИЛИЈАРДЕР: Елена порано немала ни за мастики, завршила во ЗАТВОР, а потоа се појавил ТОЈ

ГО РОДИ 4-ТОТО ДЕТЕ НА 27 ГОДИНИ ПОСТАРИОТ МИЛИЈАРДЕР: Елена порано немала ни за мастики, завршила во ЗАТВОР, а потоа се појавил ТОЈ ГО РОДИ 4-ТОТО ДЕТЕ НА 27 ГОДИНИ ПОСТАРИОТ МИЛИЈАРДЕР: Елена порано немала ни за мастики, завршила во ЗАТВОР, а…

Крвавиот спот со Мел Б од „Спајс Грлс“

Пејачката Мелани Браун, попозната како Мел Би од своевремено планетарно популарниот женски бенд „Спајс Грлс“, сними шокантно музичко видео за семејно насилство во кое се појавува „претепана и облеана со модринки и крв“. Пејачката во спотот „Љубовта…