Време

Од ноќеска значително ќе залади, ова се најновите детали околу временската состојба

Североисточна и источна Европа почнувајќи уште од оваа вечер и ноќ ќе биде под влијание на многу студена експлозија која е со потекло... Прочитај повеќе тука...Временска прогноза – Порта

Нашиот регион под студена експлозија, ова се најновите детали за временската состојба

Студената експлозија која ја зафати Европа значително се почувствува и кај нас и тоа по големиот пад на температурите на воздухот. Во... Прочитај повеќе тука...Временска прогноза – Порта

Доаѓа студот, од утре промена на времето, променливо облачно наместа со врнежи од дожд и пониски температури од вообичаените

Самиот почеток на октомври го одбележува натпросечно топло, стабилно, суво и сончево време со мала локална облачност, но не за долго,... Прочитај повеќе тука...Временска прогноза – Порта

Денеска сончево и топло- од задутре вистински пресврт на времето, во петок заборавете на летната облека!

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен... Прочитај повеќе тука...Временска прогноза – Порта