Тенис

Надал со искрена изјава откако го израмни рекордот на Федерер: Никогаш не сум криел како сакам да ја завршам кариерата

Рафаел Надал ова попладне освои една од најважните титули во својата кариера, не само поради тоа што го победи Новак Ѓоковиќ во... Прочитај повеќе тука...ТЕНИС – Дерби