Свет

ФСБ: Водечките ИТ фирми не соработуваат со специјалните служби, а терористите го користат тоа

Директорот на руската Федерална служба за безбедност, Александар Бортњиков, вели дека несоработката на водечките светски ИТ... Прочитај повеќе тука...Свет – 24 Инфо

НАЈГОЛЕМАТА ОТРОВНИЦА пронајдена во канализација, седуммина едвај ја ИЗВЛЕКЛЕ (ФОТО+ВИДЕО)

Работници од Тајланд едвај извлекле четири метри долга кралска кобра од канализација. Целосната акција траела повеќе од еден час, а од... Прочитај повеќе тука...Планета – Слободен печат

Малолетник украл градски автобус во Белград, но ја возел предвидената рута

Српската полиција го приведе 17 – годишниот С.Б. поради сомневање дека вчера украл градски автобус во Белград и го управувал од една до... Прочитај повеќе тука...Свет – Независен Весник

Балкан

ММФ ја намали проценката на економскиот раст на Словенија за оваа и следната година

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ), во својот последен извештај, ја намали проценката за економски раст во Словенија, така што, според... Прочитај повеќе тука...Балкан – 24 Инфо

Пенс и Помпео во посета на Турција, Ердоган најави дека нема да се сретне со нив

Американскиот потпретседател Мајк Пенс и државниот секретар Мајк Помпео утре ќе допатуваат во Анкара за да му достават барање на... Прочитај повеќе тука...Регион – Слободен печат

Лимбург: ЕУ треба да се погрижи за Западен Балкан, во спротивно тоа ќе го направат Русија и Кина

Ако Европската унија не се погрижи за земјите од Западен Балкан, тоа ќе го направат други сили како што се Русија и Кина, изјави во... Прочитај повеќе тука...Регион – А1он

Инциденти во хрватското собрание, обезбедувањето на раце изнесе опозициски пратеник

Инциденти на денешната седница на хрватскиот парламент додека премиерот Андреј Пленковиќ зборуваше за состојбата на нацијата,... Прочитај повеќе тука...Регион – МАКФАКС

Инциденти во хрватскиот Сабор

Денешната седница на хрватскиот Парламент, на која премиерот Андреј Пленковиќ зборуваше за состојбата на нацијата, почна со... Прочитај повеќе тука...Балкан – Република

Вучиќ: Бараат да го признаеме Косово за членство во ЕУ, а не нудат ништо

Од Србија сите постојано очекуваат да го признае Косово, но не кажуваат дали земјата ќе добие членство во ЕУ до 2025 година, изјави... Прочитај повеќе тука...Регион – Независен Весник

Панорама

Атина – Жестоки судири меѓу мигранти избувнале предминатата ноќ на грчкиот остров Самос, каде што дошло до тепачка во која било... Прочитај повеќе тука...Балкан – Нова Македонија