Орбан го задржа дво-третинското мнозинство во Парламентот

Унгарската опозиција вчера не успеа да го намали дво-третинското мнозинство што Виктор Орбан го има во Парламентот откако неговата…

Прочитај повеќе тука…Вести – Kurir.mk

Би можело да ве интересира..