Кина за пет дена за Ковид-19 ќе тестира град со 9 милиони жители

Кина од денеска почнува да спроведува масовна кампања за тестирање на Ковид-19 во градот Чингдао, во кој живеат околу девет милиони…

Прочитај повеќе тука…Свет – А1он

Би можело да ве интересира..