Вооружен инцидент пред зградата на хрватската Влада

Во Загреб пред зградата на хрватската Влада утрово е повреден полицаец од огнено оружје, а хрватските медиуми објавија дека напаѓачот…

Прочитај повеќе тука…Регион – А1он

Би можело да ве интересира..