Амбициозен план на кинеските здравствени власти: За пет дена ќе тестираат девет милионски град на ковид-19

Кина од денеска почнува да спроведува масовна кампања за тестирање на ковид-19 во градот Чингдао, во кој живеат околу девет милиони…

Прочитај повеќе тука…Свет – Слободен печат

Би можело да ве интересира..