Сцена

14 дена затвор за Фелисити Хафман

Sвездата од серијата „Очајни домаќинки“ во вторник ќе замине во затвор каде ќе отслужи 14 дневна затворска казна за учество во... Прочитај повеќе тука...Сцена – Локално

Миранда Кер по трет пат мајка

САД– Манекенката Миранда Кер и нејзиниот сопруг, милијардерот и ко- основач на друштвената мрежа Снапчат, Еван Шпигел, повторно станаа... Прочитај повеќе тука...Сцена – Независен Весник

Анѓелина и нејзината дива страна

Популарната актерка даде ексклузивно интервју за магазинот „Мадам Фигар“ само неколку дена по официјалната премиера мна филмот... Прочитај повеќе тука...Сцена – PressCentar.mk

Серии и Филм

Неда Арнериќ и Диме Илиев од „Исправи се Делфина” се сретнаа по 20 години во Битола

Македонскиот актер Диме Илиев и српската актерка Неда Арнериќ, познати по своите улоги во легендарниот филм „Исправи се Делфина“, по... Прочитај повеќе тука...Филм и ТВ – Слободен печат

Сите го забележаа необичното домашно милениче: Анџелина Џоли за прв пат ја отвори вратата на својот дом вреден 25 милиони евра (ФОТО+ВИДЕО)

Мега популарната холивудска актерка Анџелина Џоли (44), додека се подготвуваше заедно со своите деца за лондонската премиера на... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

16 години од смртта на Ѓорѓи Колозов: Местото каде сè започна (ФОТО)

Денеска се навршуваат 16 години од смртта на легендарниот македонски актер Ѓорѓи Колозов. Многу генерации пораснаа, а новите сè уште... Прочитај повеќе тука...Филм и ТВ – Слободен печат

Тага до небото, тешката болест го скрши: Почина популарниот холивудски актер (ФОТО)

После тешката борба со рак на мозокот, вчера во својот дом на 78 годишна возраст почина познатиот актер Роберт Фостер. Фостер почина... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

Познатата актерка уапсена на протест – Веднаш и ставија лисици и ја спроведоа во станица (ВИДЕО)

Познатата американска актерка Џејн Фонда вчера беше уапсена за време на еден протест. Имено, се се случило кај американскиот Капитол... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

Фаталната актерка Лидија од „Жикина династија“ на 57 години на црвениот тепих прошета во проѕирен фустан (ФОТО)

Вчера се бираше Мис Србија, а на црвениот тепих зачекорија многу познати лица. Актерката Лидија Вукичевиќ се појави во целосно... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk