Ракомет

Француските близнаци Њокас потпишаа двегодишни договори со Металург

Прославените француски репрезентативци, 34-годишните близнаци Кевин и Оливие Њокас, денеска официјално се промовирани во нови засилувања во редовите на македонскиот ракометен прволигаш Металург. Браќата Њокас, како што е соопштено, потпишаа…

Порано играше во женска екипа, го смени полот и сега игра во машка!

Луи Санд е 28 годишен ракометар кој после пауза заради промена на полот повторно е на терените. Тој сега е дел од екипата Кара и веќе започна со тренинзи во новиот клуб. Во јануари 2019 година, Санд одлучи да стави крај на успешната кариера во…

Не е само добар судија: Начевски прв го мина предизвикот наречен „Бургер-Чудовиште“ (ВИДЕО)

Веќе традиционално, скопскиот угостителски локал Baking Bread(Бејкинг Бред) за сите вљубеници во добриот бургер организира предизвик. Во одреден временски период, најгладниот или најиздржливиот учесник треба да изеде огромен бургер специјално…

Хари Кејн донесе одлука: Желбата на напаѓачот е да го напушти Тотенхем – Екипа

Првата ѕвезда на Тотенхем, Хари Кејн ги известил челниците на клубот дека сака да го напушти тимот ова лето. Како следна дестинација на напаѓачот на Тотенхем се посочува Челси, Манчестер Сити или Манчестер Јунајтед. Веќе сите се согласуваат дека е…

Дербито Вардар – Е.Пелистер ќе го судат најдобрите судии

Дербито во машката ракометна Супер лига меѓу екипите на Еурофарм Пелистер и Вардар ќе се одигра в четврток во Битола во салата „Боро Чурлевски“, со почеток во 18 часот, а веќе е познато и кои судии ќе се делат правдата. Тоа се најдобрите арбитри од…