Мода и убавина

Цеца ѝ го зеде бакшижот на Анастасија: Заради парите, Ражнатовиќ за малку ќе го испуштеше микрофонот (ВИДЕО)

Хит видео од приватна прослава! Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна го одржа својот прв настап на приватна забава, а во еден момент нејзината ќерка Анастасија го зеде микрофонот. На видеото што се појави на социјалните мрежи, се гледа како…

Неколку лекции за носењето костим за капење што треба да ги научите од Џенифер Лопез

Џенифер Лопез привлекува големо внимание на социјалните мрежи секој пат кога ќе се фотографира во костим за капење. Нејзината колекција е разновидна, а во секој модел изгледа фантастично! Совршена боја Најпрво треба да откриете која боја ви…

Видлива промена: Ана Бекута со нов изглед, еве што направи на лицето (ФОТО)

Ана Бекута со години се грижи за својот изглед, а сега направи една голема промена. Пејачката отишла во салон за убавина и поминала на нов третман. Овој пат, Ана не одолеа на популарниот тренд на чешлање на веѓите нагоре, со што се постигнува…

Порасна во страв и безпарица, а денес живее живот од бајките: Животната приказна на Кејт Бланшет

Кејт Бланшет (49) е една од најплатените актерки во светот, а во 2007 и 2018 година важеше за една од 100-те највлијателни луѓе во светот. Во една прилика, таа рече дека тоа е затоа што и самата не сака да гледа филмови во кои има актери чиј…

Само да не бидам како мајка ми и таа генерација – знаеш, работа, дома, готвење, деца, маж, облека…

„Само да не бидам како мајка ми и целата таа генерација, знаеш, работа, куќа, готвење, деца, сопруг, перална. Се фатив во таков ритам, па се убедив и веднаш се запишав на јога, двапати неделно. Си велам, ајде, мора да направиш нешто, во спротивно ќе…

Добар маркетиншки трик или? Васил Гарванлиев со круната од огледала на отварањето на Евровизија

Големите сцени, посебно музичките бараат ексцентричност, различност, новост, интересни изгледи, некогаш и шокирачки моменти, гламур, може и сосема едноставни појавувања...скоро се‘ што привлекува внимание. Тоа го нарекуваат меѓудругото шоу бизнис.…

Како јајце на јајце: Тони Михајловски и син му Александар се како близнаци

Фото: Youtube/Еден на еден Актерот Тони Михајловски на Фејсбук објави фотографии на кои тој е фотографиран со неговиот постар син, Александар. Веднаш под фотките очекувано се нижеа коментарите за нивната неверојатна сличност. И Александар е…

Пет најдобри комбинации од Џулија Робертс од 90-тите кои можеме да ги копираме и денес (ФОТО)

„Никој како неа“ е вистинска клише реченица што и одговара на актерката Џулија Робертс. Таа е една од ретките кои не го сменија личниот опис, но го прифатија стареењето со препознатлива насмевка, додека нејзиниот стил остана беспрекорен уште од…

Билјана Јовановска: Жените, ако сакаат, ќе можат да работат до 64 години

Билјана Јовановска, директорката на Фондот за пензиско-инвалидско осигурување, во емисијата „Утрински брифинг“ потврди дека со новиот предлог-закон кој е во Собрание жените ќе може да работат до 64 години, додека истата возраст останува задолжителна…

НЕМА УКИНУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС: Уште две недели, од полноќ до 4 часот изутрина забрана за движење

И во наредните две недели да остане на сила полицискиот час кој почнува од полноќ и трае до 4 часот изутрина е препораката на Комисијата за заразни болести по редовниот утринскио состанок. Оттаму за Фактор брифираат дека целта е да нема промени во…