Мода и убавина

Таа е прогласена за најубава на светот: Нејзиното лице е совршено!

Американскиот супермодел Бела Хадид (23) е прогласена за најубава жена на светот според најновото истражување, пишуваат британските... Прочитај повеќе тука...Убавина – Слободен печат

Уште едно модно промашување! Ријана повторно шокира со својот стајлинг (ФОТО)

Пејачката изминативе денови направи промоција на својата книга која наскоро ќе се најде во продажба и при таа прилика успеа да... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

Преживеала страшна сообраќајна несреќа: Руска манекенка не сака да се погледне во огледало (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Триесетишестгодишната Евгенија Сметанина која важи за една од најубавите руски манекенки, тврди дека не може да го гледа својот лик,... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Со Војната парада во Мадрид беше прославен шпанскиот Ден на државноста. Нормално, свеченоста не ја пропушти ниту кралското семејство,... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

Дизајнерката Ирина Тошва ја оживува заборавената традиција, плетењето е одново во мода

Со тридневна работилница под менторство на дизајнерката Ирина Тошева, започна реализацијата на проектот „Нитка“, чиишто учесници ќе... Прочитај повеќе тука...Мода и убавина – Република