МК Фудбал

Стручен коментар – Мирсад Јонуз: Мораше и во Талин да играме во формација 3-5-2!

По натпреварот Естонија – Македонија во Талин, кој заврши 3:3, стручен коментар специјално за СПОРТМЕДИА даде Мирсад Јонуз, еден од... Прочитај повеќе тука...Фудбал | Sportmedia.mk

Естонија – Македонија:И без неколку важни играчи, ние сме фаворити за победа

По историскиот успех и победата над Косово, Македонија гостува во Естонија во рамки на третото коло од групата во Лигата на Нации.... Прочитај повеќе тука...Мак фудбал – Sportski

Зошто Пандев не го шутираше пеналот? Селекторот Ангеловски објасни

Македонија даде три гола, но не победи на гостувањето кај Естонија во меч од Лигата на нации, откако одигра 3:3 во Талин. Нашата... Прочитај повеќе тука...Домашен фудбал – Спорт Манија

Рокдејл Илинден е нов шампион на Националната премиер лига во Австралија! (ФОТО)

Клубот Рокдејл Илинден кој во 1969 година беше формиран од македонската дијаспора во Австралија е нов освојувач на Националната... Прочитај повеќе тука...Фудбал | Sportmedia.mk