Македонија

МВР: Казнети 332 возачи во Скопје од кои 109 за пречекорена брзина

Вкупно 332 санкции меѓу кои 109 за пречекорување на дозволената брзина на движење, се изречени од службеници на Министерството за... Прочитај повеќе тука...Македонија – Слободен печат

Состојбата со корона вирусот излегува од контрола, Филипче и Владата без конкретен одговор

Македонија секојдневно се соочува со се поголем број на новозаразели лица од Ковид-19, а исто така се соочува со проблемот што речиси... Прочитај повеќе тука...Вести – Kurir.mk

СДСМ: Со ребалансот на буџетот се обезбедени 470 милиони евра за финансирање на четвртиот пакет антикризни мерки

Владата предводена од СДСМ со ребалансот на буџетот, кој е влезен во собраниска процедура, на одговорен и рационален начин обезбедува... Прочитај повеќе тука...Македонија – Локално

Скопје

Центар, Аеродром и Карпош со повеќе од 300 активно заболени од Ковид-19

По денешните нови 383 регистрирани заболени од Ковид-19, три скопски општини имаат повеќе од 300 активни случаи. Имено, Центар има 316,... Прочитај повеќе тука...Скопје – Независен Весник

Време