МАКЕДОНИЈА

Богдановиќ ќе се бори против градење на кулите кај „Холидеј Ин“

„Ние ќе се бориме да не биде изгубена битката за градење на просторот на „Треска“ и спроти „Холидеј ин“, изјави градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ за емисијата „360“. Според него, сите институции треба да се вклучат во решевање на…

Фон дер Лајен со поддршка за отворањето на преговорите и охрабрување реформите да продолжат

Претседателката на Европската Комиисја, Урсула фон дер Лајен, на средбата со македонскиот премиер Зоран Заев потврдила дека поддржува формален почеток на преговорите со Македонија што поскоро и решавање на спорот со Бугарија, јави дописничката на…

Сончево и топло, од среда услови за локална нестабилност проследена со врнежи од дожд и грмежи

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 26 степени. Во Скопје и околината времето…

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов делел субвенции за клими по партиски клуч, уништувани се и документи

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч. - Advertisement - „Од увидот кој го направи Советничката група во документацијата на делени…

Скопје

Богдановиќ ќе се бори против градење на кулите кај „Холидеј Ин“

„Ние ќе се бориме да не биде изгубена битката за градење на просторот на „Треска“ и спроти „Холидеј ин“, изјави градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ за емисијата „360“. Според него, сите институции треба да се вклучат во решевање на…

Фон дер Лајен со поддршка за отворањето на преговорите и охрабрување реформите да продолжат

Претседателката на Европската Комиисја, Урсула фон дер Лајен, на средбата со македонскиот премиер Зоран Заев потврдила дека поддржува формален почеток на преговорите со Македонија што поскоро и решавање на спорот со Бугарија, јави дописничката на…

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов делел субвенции за клими по партиски клуч, уништувани се и документи

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч. - Advertisement - „Од увидот кој го направи Советничката група во документацијата на делени…

Денеска и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Денеска и утре, 10 и 11 мај, поради официјална посета на странска делегација на Република Македонија, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото…

Време

Сончево и топло, од среда услови за локална нестабилност проследена со врнежи од дожд и грмежи

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, додека температурите ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 26 степени. Во Скопје и околината времето…