Магазин

Кинеска докторка со нови шокантни докази: Короната е биолошко оружје создадено во воена лабораторија

Иако научниците ширум светот тврдат дека вирусот настанал во природата и дека никако не можел да биде вештачки створен, Ли Менг Јан,... Прочитај повеќе тука...Здравје – Слободен печат

Виц на денот: Папагал

Папагал фатил златна риба и рибата му рекла – Ако ме пуштиш ќе ти исполнам желба. Папагалот ја пуштил и рибата му рекла: – Кажи која е... Прочитај повеќе тука...Забава – Слободен печат

Секој четврти тестиран е позитивен на ковид-19, според извештајот на ИЈЗ

Скоро секој четврти пациент тестиран во последните 24 часа е позтивен на ковид-19, покажува извештајот на Институтот за јавно здравје... Прочитај повеќе тука...Здравје – Република

Онкологот Мајк Хајмен тврди дека оваа намирница докажано ги уништува клетките на рак: Доволно е да ја јадете еднаш неделно

Оваа житарка содржи голема количина на фолна киселина која е особено неопходна за здравјето на трудниците и фетусот. Фолната киселина...

Живот

Занимливости

Краш тестот на најбезбедната Alfa Romeo која има 5 звездички (ВИДЕО)

Моделот Stelvio е најбезбедниот модел на Alfa Romeo во поглед на безбедноста и сигурноста. Овој модел при тестирањето во 2017 година се здоби со... Прочитај повеќе тука...Занимливости – 24auto.mk

ВИДЕО: Детенце следело онлајн настава, неговата мајка г*ла се прошета пред камерата

Поради пандемијата од Ковид-19 која што го зафати светот, а како превенција а со цел да се спреши ширењето на истата децата приморани се... Прочитај повеќе тука...Занимливости – Kurir.mk

Љубов и секс

Патувања

Дом

(Рецепт) ЕФИКАСНО И НАВИСТИНА ДЕЛУВА: Испрскајте ги вратите и прозорците со ОВАА МЕШАВИНА и заштитете го домот од „смрдулките“

Со првите есенски зраци, смрдулките повторно почнаа да влегуваат во домовите, барајќи место за зима. Еве 7. начини трајно да ги истерате...

Рецепти

Забава

Виц на денот: Папагал

Папагал фатил златна риба и рибата му рекла – Ако ме пуштиш ќе ти исполнам желба. Папагалот ја пуштил и рибата му рекла: – Кажи која е... Прочитај повеќе тука...Забава – Слободен печат

Оваа девојка јаде по 51 банана на ден и ништо друго: Го правам ова 16 години и се чувствувам одлично!

Добро познатата блогерка Фрили или уште позната како „Банана девојка“ се прослави промовирајќи специфична диета што самата ја... Прочитај повеќе тука...Забава – Слободен печат

(ФОТО) „ГОЛА ПРИВЛЕЧНОСТ“ – Контроверзното шоу ја поделил јавноста: „Ако им прели нека префрлат на друг канал – едноставно е!“

Шоуто, кое го обележале рекорден број тужби, предизвикал лавина реакции во последните сезони. Доминантно негативен, но исклучително...

Одговорете на овие 4 прашања и дознајте дали сте спремни за нова врска!

Дали сте подготвени за нова врска? Сепак, знаеме одличен начин да ви помогнеме да се разберете и да одлучите да го поминете периодот... Прочитај повеќе тука...Забава – Слободен печат

Здравје

Кинеска докторка со нови шокантни докази: Короната е биолошко оружје создадено во воена лабораторија

Иако научниците ширум светот тврдат дека вирусот настанал во природата и дека никако не можел да биде вештачки створен, Ли Менг Јан,... Прочитај повеќе тука...Здравје – Слободен печат

Секој четврти тестиран е позитивен на ковид-19, според извештајот на ИЈЗ

Скоро секој четврти пациент тестиран во последните 24 часа е позтивен на ковид-19, покажува извештајот на Институтот за јавно здравје... Прочитај повеќе тука...Здравје – Република

Онкологот Мајк Хајмен тврди дека оваа намирница докажано ги уништува клетките на рак: Доволно е да ја јадете еднаш неделно

Оваа житарка содржи голема количина на фолна киселина која е особено неопходна за здравјето на трудниците и фетусот. Фолната киселина...

Мода и убавина

Диети и фитнес

Храна

Хороскоп

Дневен Хороскоп (12.10) понеделник

ОВЕН Вие сте упорни во сѐ што ќе наумите, па ако деловниот успех е ваш приоритет нема сомнежи дека ќе го остварите. Можни се некои... Прочитај повеќе тука...Хороскоп – Порта

Неделен хороскоп: За Шкорпијата интересна средба, Водолијата ќе реши финансиско прашање

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа ќе бидете соочени со некакви ограничувања кои не сте ги очекувале.... Прочитај повеќе тука...Астро – Република

Дневен хороскоп: Денеска љубовта ќе им се насмее на овие знаци, еве што ги очекува лавовите

ОВЕН Можно е да успеете да испланирате некои нови договори. Во љубовта ве очекува стабилна ситуација со саканата личност. Задоволни... Прочитај повеќе тука...Хороскоп – Kurir.mk