Магазин

Со потег кој се гледа на уличниот фудбал Рамос уште еднаш ја покажа својата класа 🎥

Серхио Рамос против Швајцарија одигра уште еден врвен натпревар, а Шпанија победи со резултат 1:0. Рамос веќе со години важи за... Прочитај повеќе тука...Видео – Sportski

По пет години излезе вистината: Зошто Роналдо раскина со Ирина Шајк…

Една од најпознатите двојки во светскиот џет-сет на почетокот од минатата деценија ја сочинуваа Кристијано Роналдо и манекенката... Прочитај повеќе тука...ЗАНИМЛИВОСТИ – SPORTCLUB.mk

И противниците се држеа за глава: Страшна повреда на репрезентативецот на Колумбија 🎥

Репрезентативецот на Колумбија, Сантијаго Аријас во натпреварот против Венецуела заработи тешка повреда. Аријас се обиде да го... Прочитај повеќе тука...Видео – Sportski