Отворено новото градско кино во Велес

Со проекција на филмот „Стела” во режија на Стојан Вујичиќ, Општина Велес синоќа свечено го отвори новото градско кино во салата…

Прочитај повеќе тука…Култура – А1он

Би можело да ве интересира..