Интервјуа

ФАКТОР НА ДЕНОТ: На 11 Октомври упатени пораки кон Софија и ЕУ, а поради коронавирусот Владата ќе работи онлајн

MAКЕДОНИЈА ГО ПРАЗНУВА 11 ОКТОМВРИПредложеното од Бугарија ниту е добрососедство, ниту е европско, но верувам дека тоа не е став на... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Денес повеќе заразени од вчера, Филипче најави дека е можно повторно да има карантин

НОВ „ЦРН“ БИЛАНС НА ЗАРАЗЕНИМинистерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2464 тестирања, а... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

ДАЛИ Е МОЖНО – Лекцијата од Ласкарци заборавена, дури 23 автобуси и комбиња откриени со расипани сопирачки

Нашите превозници изгледа не ја научија лекцијата со страотната сообраќајна несреќа која се случи кај Ласкарци, во која животот го... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

СЕДУМ СВАДБИ СЕ СОПРЕНИ ВЧЕРА: Пазарните инспектори во акција да го спречат ширењето на Ковид-19

Во текот на вчерашниот ден Пазарната инспекција, освен во неколкуте скопски барови, влегла и во седум ресторани каде се правеле свадби... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk