КОРОНАВИРУС: Починаа 7 луѓе, има нови 383 заразени

КОРОНАВИРУС: Починаа 7 луѓе, има нови 383 заразени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1648 тестирања, а регистрирани се 383 нови случаи на ковид-19…

Прочитај повеќе тука…Faktor.mk

Би можело да ве интересира..