Хроника

МВР Билтен (ДПЛ)

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје. Доколку сакате да се претплатите,... Прочитај повеќе тука...Хроника – МИА

Се степале двајца малолетници во основно училиште- еден од татковците случајот го пријавил во полиција

На 15.10.2019 во 17.00 часот во СВР Скопје, С.С.(44) од Скопје пријавил дека околу 10.00 часот во основно училиште во населба Кисела Вода, неговиот... Прочитај повеќе тука...Хроника – Kurir.mk

Кривична пријава за двајца државјани на Косово за кражби во трговски центар во Скопје

Единицата за имотни деликти и малолетничка деликвенција при СВР Скопје поднесе кривична пријава против странските државјани А.Ц.(19) и... Прочитај повеќе тука...Хроника – Локално

Повреден полицаец на полигон во Штип

На полицискиот полигон во Пенуш, Штипско, вчера за време на боево гаѓање од припадници на Министерството за внатрешни работи, со... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – МАКФАКС

Судењето за насилствата пред Општина Центар продолжува на 18 ноември

Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година продолжува на 18 ноември откако денеска постапката почна одново поради... Прочитај повеќе тука...Хроника – Независен Весник