Хроника

Санкционирани 122 возачи во Сарај

Во текот на вчерашниот ден во рамки на засилените акциски контроли на МВР во областа на сообраќајот, само на територијата на општина... Прочитај повеќе тука...Хроника – Kurir.mk

10-годишното дете повредено во сообраќајката кај Трубарево им подлегна на повредите

Десетгодишното дете коешто беше повредено во тешката сообраќајна несреќа во скопско Трубарево го загуби животот. Веднаш по... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – Република

10 лица од кои 5 малолетнички биле приведени, откако заедно пиеле со газда на угостителски објект во Тетово

Во периодот од 23.20 часот на 10.10 до 00.30 часот на 11.10.2020, полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителски... Прочитај повеќе тука...Makpress.mk

Пожар во Националниот парк Галичица

Вчера во 16.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека настанал пожар во близина на управната зграда на Национален парк „Галичица“, при... Прочитај повеќе тука...Хроника – Слободен печат

Приведен битолчанец баран со потерница за доиздржување затворска казна

Утрово во 10.30 часот, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и Полициската станица Битола, врз основа на судска... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – МАКФАКС