Хроника

Австралијка приведена на скопскиот аеродром

Државјанка на Австралија ноќеска била приведена на скопскиот аеродром, откако при извршена пасошка контрола и проверка во службените евиденции било констатирано дека го има пречекорено дозволениот туристички престој во земјава. Н.Д.(29) од…

Австралијка приведена на скопскиот аеродром

Тројца работници се полесно повредени, а еден е задржан на одделение за интензивна нега на лекување, по вчерашните низа експлозии во фабриката „Слобода“ во Чачак, пренесуваат српските медиуми. Евакуирани се околу 350 лица кои живеат во близина на…

Тешко повредена велосипедистка во Охрид, откако во неа удрил автомобил

На крстосницата од улицата „Железничка“ со улицата „Будва“ во Охрид, патничко возило „опел“ управувано од В.Н.(34) од Охрид вчера удрило во велосипед управуван од Е.А.(71), при што велосипедистката се здобила со тешки телесни повреди. Од МВР…

Автомобил удрил во велосипедистка во Охрид, со тешки повреди пренесена во болница

На крстосницата од улицата „Железничка” со улицата „Будва” во Охрид, патничко возило „опел” управувано од В.Н.(34) од Охрид вчера удрило во велосипед управуван од Е.А.(71), при што велосипедистката се здобила со тешки телесни повреди. Од МВР…

Прегазен пешак во Прилеп- со тешки повреди пренесен во болница

Прегазен пешак во Прилеп со тешки повреди пренесен во болница. -На 19.06.2021 околу 10.30 часот на ул.„Архиепископ Доситеј“ во Прилеп, патничко возило „голф“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од И.Ч.(31) удрило во пешакот Б.Т.(34),…

Тешко повредена велосипедистка во Охрид, откако во неа удрил автомобил

Вестите, содржините и фотографиите на интернет страницата MakPress.mk може да се користат само за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење, пренесување и реобјавување на вестите, содржините и фотографиите без посебна дозвола или…

176 возачи возеле под дејство на алкохол

Вестите, содржините и фотографиите на интернет страницата MakPress.mk може да се користат само за лично информирање. Не е дозволено превземање, користење, пренесување и реобјавување на вестите, содржините и фотографиите без посебна дозвола или…

Изгубил контрола и паднал- мотоциклист тешко повреден и пренесен на Клиника

Мотоциклист тешко повреден откако со мотор изгубил контрола и излетал од патот Според пријавеното, на 20.06.2021 околу 00.05 часот на патот Р1103 Кавадарци – Неготино, кај место викано „Антена“, мотоцикл „линкген 125“, без регистарски ознаки,…

Велосипедистка тешко повредена, ја удрил автомобил во Охрид

На 19.06.2021 во 09.45 часот на крстосницата од ул.„Железничка“ со ул.„Будва“ во Охрид, патничко возило „опел“, со охридски регистарски ознаки, управувано од В.Н.(34) од Охрид удрило во велосипед управуван од Е.А.(71) од Охрид. Во незгодата со…

203 санкционирани возачи во Скопје, 58 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се вкупно 203 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената…