Хроника

Автобус на ЈСП се запали во центарот на Скопје, повредени нема

Во центарот на Скопје, кај комплексот банки, попладнево се запали автобусот на ЈСП. Повредени нема, а пожарот веќе е изгаснат. Како што потврди за МИА Владимир Симоновски од Противпожарната бригада, причината за пожарот е запалување на моторот на…

Се запали градски автобус кај комплексот банки во Скопје, повредени нема

Скопје, 17 јуни 2021 (МИА) – Во центарот на Скопје, кај комплексот банки, попладнево се запали автобусот на ЈСП. Повредени нема, а пожарот веќе е изгаснат. Како што потврди за МИА Владимир Симоновски од Противпожарната бригада, причината за пожарот…

Откриени мигранти во возило на регионалниот пат Демир Капија-Неготино, возачот побегнал

Во товарно возило на регионалниот пат Демир Капија-Неготино биле откриени илегални мигранти, соопшти полицијата. Возачот не застанал на полицискиот знак и продолжил со движење а потоа запрел и го напуштил возилото, велат од МВР. Настанот се случил…

Автобус се преврте кај Куманово

Три лица се повредени откако турски автобус полн со патници се преврте попладнево на раскрсницата на автопатот Куманово-Белград, јавува СДК.МК. Како што пишува порталот, автобусот се исклучил од автопатот за да се вклучи на магистралниот пат кон…

Тројца повредени во превртен автобус во Куманово

Турски автобус полн со патници попладнево се превртел на раскрсницата на автопатот Куманово- Белград, во населбата Долно Којнаре. Според очевидци автобусот се исклучил од автопатот и кога се вклучил на магистралниот пат кон Крива Паланка од…

Откриени мигранти во возило на регионалниот пат Демир Капија-Неготино, возачот побегнал

Во товарно возило на регионалниот пат Демир Капија-Неготино биле откриени илегални мигранти, соопшти полицијата. Возачот не застанал на полицискиот знак и продолжил со движење а потоа запрел и го напуштил возилото, велат од МВР. Настанот се случил…

Тешка сообраќајна несреќа во Бутел

Тешка сообраќајна несреќа се случила на булеварот Христијан Тодоровски Карпош. Како што пренесува 24Инфо, неколку лица се повредени во судир на два автомобили попладнево во Бутел. Во моментов полицијата врши увид. Повеќе детали во текот на денот.

Син го прободил својот татко кој починал од повредите

Во средат,а во село Вранешница, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода А.К.(25), поради сомнение дека околу 20.30 часот во семејниот дом со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Ј.К.(48), од кои…

Поплавени неколку објекти во Кавадарци

Кавадарци, 17 јуни 2021 (МИА) – Како последица на обилниот дожд попладнево што попладнево го зафати Кавадарци, поплавени се неколку објекти во градот, потврдија за МИА од Територијалната противпожарна екипа и Јавното претпријатие ,,Комуналец”.…

Тешка сообраќајка во Бутел, две возила буквално згмечени

Неколку лица се повредени во судир на два автомобили попладнево во Бутел, објави 24Инфо. Сообраќајната несреќа се случила на булеварот Христијан Тодоровски Карпош. Се судриле БМВ серија 1 и Опел Корса Во моментов полицијата врши увид. Повеќе детали…