Хроника

Тројца малолетници палеле контејнери за време на полициски час, заработија кривични пријави

МВР соопшти дека тројца малолетници ќе одговараат за намерно палење контејнери за време на полициски час во текот на минатиот месец во Тетово, информираат од полицијата. Поради тоа, против нив се поднесени кривични пријави за три дела. „Секторот за…

Кривични пријави за малолетници за намерно палење контејнери

Тројца малолетници ќе одговараат за намерно палење контејнери во текот минатиот месец во Тетово, информираат од полицијата. За нив се поднесени кривични пријави за три дела. -Секторот за внатрешни работи Тетово ja расчисти серијата пожари на…

Кривични пријави за малолетници за намерно палење контејнери

За нив се поднесени кривични пријави за три дела. Тројца малолетници ќе одговараат за намерно палење контејнери во текот минатиот месец во Тетово, информираат од полицијата. За нив се поднесени кривични пријави за три дела. -Секторот за внатрешни…

Тројца разбојници од Арачиново краделе возила

Скопската полиција денеска (10 мај) приведе тројца жители на Арачиново – Г.М.(40), Х.А.(19) и Е.Н.(23) поради сомнение дека се сторители на три разбојништва и три одземања на моторни возила во периoдот од декември 2020 до февруари 2021 година.…

Трактор удри во автомобил на влезот во Кавадарци – еден повреден

Едно лице е повредено во судар на трактор и автомобил на влезот во Кавадарци од кај Росоман. Повреденото лице е задржано во Општата болница во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Итна медицинска помош. Полицијата врши увид на местото каде…

Едно лице повредено во сообраќајка на влезот во Кавадарци од кај Росоман

Полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајката. Едно лице е повредено во судар на трактор и автомобил на влезот во Кавадарци од кај Росоман. Повреденото лице е задржано во Општата болница во Кавадарци, потврдија за МИА од…

Петмина Тајванци нападнале полицаец во Скопје

Во попладневните часови на 9 мај во прифатниот центар за странци во Скопје пет лица од Тајван физички нападнале полициски службеник. Од МВР кратко информираат дека полицаецот извршувал службени дејства во моментот на инцидентот, а полицијата работи…

Затвореници обљубиле друг затвореник што им бил цимер

Вчера во 16.05 часот 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27.04.2021, околу полноќ, во Казнено-поправната установа „Идризово“, со помош на Д.П.(27) од Скопје, Р.Е.(36) од Битола (исто така затвореници) извршил обљуба врз него. Според…

Тројца Арачиновци краделе возила

Денеска (10.05.2021) полициски службеници од СВР Скопје ги приведоа Г.М. (40), Х.А.(19) и Е.Н. (23) од Арачиново, поради основано сомнение дека се сторители на три разбојништва и три одземања на моторни возила во перидот од декември 2020 до февруари…

Тајванци нападнале полицаец во Скопје

Во попладневните часови на 9 мај во прифатниот центар за странци во Скопје пет лица од Тајван физички нападнале полициски службеник. Од МВР кратко информираат дека полицаецот извршувал службени дејства во моментот на инцидентот, а полицијата работи…