Храна

Кроасани со шунка и печурки

Состојки: – 200 гр замрзнато лиснато тесто – 1 мал кромид – 100 гр варена шунка – 100 гр печурки – 1 лажица путер – 150 гр павлака – 1 лажичка скроб... Прочитај повеќе тука...Храна – Порта