19 новозаразени и две лица починати од ковид во последните 24 часа; Ревакцинирани се 199.143 граѓани

72 Споделувања Share Tweet Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19, информира Министерството за здравство. Новозаразените се од: • Скопје – 7 • Куманово – 4 • Крива Паланка – 3 • Прилеп,…

Починаа двајца од Ковид-19, вкупно до сега 5.474

Министерство за здравство информира дека регистрирани се две починати лица: од Скопје (80г) и Куманово (73г). Пациентите се починати во болнички услови. Вкупната бројка на на починати е 5.474. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Нови 19 случаи со Ковид-19 од 3.680…

Нови 19 случаи со Ковид-19 од 3.680 тестирања, бројката на активни е 416

Министерството за здравство информира, дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на Ковид-19 од: Скопје – 7, Куманово – 4, Крива Паланка – 3, Прилеп,…

Од КОВИД-19 починаа две лица, регистрирани 19 нови случаи и 14 оздравени

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи со Ковид-19 од: Скопје – 7, Куманово – 4, Крива Паланка – 3, Прилеп, Охрид, Струмица, Тетово и Кичево – по 1.…

ВО ОВИЕ 9 МАКЕДОНСКИ ГРАДОВИ СО ДЕНОВИ НЕМА НОВОЗАРАЗЕНИ: Дознајте каква е состојбата со коронавирусот во вашиот град!

Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје – 7, Куманово – 4, Крива Паланка – 3, Прилеп, Охрид, Струмица, Тетово и Кичево – по 1. Според епидемиолошки анализи во моментов,…

Двајца починати и 19 нови случаи на ковид-19 од 3.680 тестирања

Направените 3.680 тестови се преку: ИЈЗ-104, ЦЈЗ Скопје-42, ЦЈЗ Битола-73, ЦЈЗ Прилеп-47, ЦЈЗ Тетово–21, ЦЈЗ Куманово–50, Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби-0, Судска медицина-5, лабораторија болница Козле-0, УК Пулмологија со…

Двајца починати и 19 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информираше дека во изминатото деноноќие од Ковид-19 починале две лица, односно, едно лице од Скопје на 80 години и едно лице од Куманово на 73 години. Исто така, од МЗ информираат дека во последните 24 часа се потврдени…

Регистрирани 19 нови случаи со Ковид-19, двајца починати и 14 оздравени пациенти

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи со Ковид-19 од: Скопје – 7, Куманово – 4, Крива Паланка – 3, Прилеп, Охрид, Струмица, Тетово и Кичево – по 1.…

Двајца починаа, 19 нови случаи на КОВИД-19

Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани се 19 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје – 7, Куманово – 4, Крива Паланка – 3, Прилеп, Охрид, Струмица, Тетово и Кичево – по 1. Регистрирани се 14 оздравени пациенти од: Скопје –…

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 19 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВКУПНО АКТИВНИ СЕ 416

Во последните 24 часа се регистрирани две починати лица од компликации поврзани со ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Починатите се од Скопје (80г) и Куманово (73г). Пациентите се починати во болнички услови. Во последните 24 часа се…