Важна победа на Мајами против Бостон, Лејкерс подобар од Феникс (ВИДЕО)

Како одминува сезоната Мајами игра се подобро, синоќа имаа брилијантно прво полувреме против Бостон кое го добија со 79-53, потоа само рутински го доведоа мечот до крај за победа од 130-124. Батлер со 26 поени и 11 асистенции беше најдобар кај…

ВИДЕО: Дејвис „експлодира“ и го сруши Феникс, Њујорк ги изненади Клиперси

Ентони Дејвис одигра еден од најдобрите натпревари сезонава и обезбеди победа на Лос Анџелес Лејкерс во дуелот со Феникс Санс (123-110). Во отсуство на Леброн Џејмс, втората ѕвезда на „езерџиите“ го водеше тимот кон значајна победа која ќе одигра…