КАТЕГОРИЈА

Новости

Galaxy Note 10 Lite наскоро во продажба

Пред неколку дена имавме статија, а и доста извештаи укажуваа дека Samsung наскоро ќе презентира поевтина верзија на Note линијата. Тоа е... Прочитај повеќе тука...Новости – Droid

HTC наскоро со нов премиум телефон

Поранешниот број 1 производител на Android телефони, наскоро се враќа со нов премиум модел. Во последно време HTC имаше големи губитоци од... Прочитај повеќе тука...Новости – Droid

И Microsoft претстави телефон на преклоп

Microsoft се приклучи на трендот и е уште еден производител што претстави телефон на преклоп. Во текот на вчерашниот ден компанијата го... Прочитај повеќе тука...Новости – Droid

Легендата на Моторола се враќа

Motorola RAZR е еден од легендарните телефони од минатото, со продадени над 130 милиони единици во текот на неколку години. Најновите... Прочитај повеќе тука...Новости – Droid

Note 10+ побрз од новиот iPhone 11 Pro Max

Ако пред неколку години беше незамисливо некој Android уред да биде побрз од најновиот iPhone, тоа е веќе реалноста. Огромниот напредок на... Прочитај повеќе тука...Новости – Droid