КАТЕГОРИЈА

Свет

Инциденти во хрватското собрание, обезбедувањето на раце изнесе опозициски пратеник

Инциденти на денешната седница на хрватскиот парламент додека премиерот Андреј Пленковиќ зборуваше за состојбата на нацијата,... Прочитај повеќе тука...Регион – МАКФАКС

Инциденти во хрватскиот Сабор

Денешната седница на хрватскиот Парламент, на која премиерот Андреј Пленковиќ зборуваше за состојбата на нацијата, почна со... Прочитај повеќе тука...Балкан – Република

Вучиќ: Бараат да го признаеме Косово за членство во ЕУ, а не нудат ништо

Од Србија сите постојано очекуваат да го признае Косово, но не кажуваат дали земјата ќе добие членство во ЕУ до 2025 година, изјави... Прочитај повеќе тука...Регион – Независен Весник

Малолетник украл градски автобус во Белград, но ја возел предвидената рута

Српската полиција го приведе 17 – годишниот С.Б. поради сомневање дека вчера украл градски автобус во Белград и го управувал од една до... Прочитај повеќе тука...Свет – Независен Весник

Панорама

Атина – Жестоки судири меѓу мигранти избувнале предминатата ноќ на грчкиот остров Самос, каде што дошло до тепачка во која било... Прочитај повеќе тука...Балкан – Нова Македонија

Најмалку четворица загинати во престрелка помеѓу индиската и пакистанската армија во Кашмир

Пакистанската и индиската армија денеска разменија оган во спорната хималајска област Кашмир, при што загинаа четири цивили, а... Прочитај повеќе тука...Свет – NetPress