КАТЕГОРИЈА

Ракомет

Браќата Ниокас од наредната сезона во скопски Металург

Скопски Металург веќе почна да влече конкретни потези за наредната сезона, па откако ги продолжи договорите на тренерот Иван Марковски и крилото Златко Хорват сега пристигнува информација дека клубот од…

Во 2018 на грб на Вардар стана шампион на Европа, а сега – доаѓа во Скопје!

Засилувањата на Вардар за идната сезона продолжуваат на францускиот пазар. Спорт1 дознава дека македонската ракометна гордост е пред потпис со 28-годишен лев бек, кој беше дел од тимот на Монпелје,…

Не си оди само Пасквал од Барса – нов клуб има и неговиот асистент

Екипата на Барселона во новата сезона ја очекуваат промени на тренерската клупа. Освен малите промени во играчкиот кадар, Барселона ќе треба активно да работи и да формира нов стручен штаб.…

Димитриевски го напушта Синфин, прави трансфер во Германија

Македонскиот интернационалец, Дарко Димитриевски од следната сезона нема повеќе да ги брани боите на Синфин Сантандер, туку кариерата ќе ја продолжи во Германија. 27-годишниот поранешен репрезентативец мина три сезони во…

бил вмешан во киднапирање и изнуда на 200 милиони долари!

Претседателот на федерацијата на Украина, Андреј Мелник заврши во затвор заради вмешаност во киднапирање и изнуда на 200 милиони долари. Апелациониот суд во Киев ја укина мерката домашен притвор која…