КАТЕГОРИЈА

Останато

Страшни малери сме: Грција оди во осминафинале со три бода, Македонија елиминирана со шест

Македонската одбојкарска репрезентација воопшто немаше среќа на својот дебитантски настап на Европските првенства. Во... Прочитај повеќе тука...ОСТАНАТИ СПОРТОВИ – SPORTCLUB.mk

Одбојкарите пееја „Бисер балкански“ со музика од Џамбо Агушеви (Видео)

Македонската одбојкарска репрезентација по настапот на своето историско прво Европско првенство, се вратија дома, . Нашите одбојкари... Прочитај повеќе тука...Одбојка – Спорт Манија

Фејсбук снима документарец за Ѓоковиќ

Главните кадри се направи се направени на „Другаријада“, која по седми пат ја организира фондацијата Новак Ѓоковиќ, а на филмот... Прочитај повеќе тука...Останатo – Слободен печат

Ѓорчески: Неверојатни резултати на репрезентацијата со оглед на состојбите во одбојката

Македонската одбојкарска легенда Владимир Ѓорчески-Ципа се радува заедно со целокупната македонска јавност за прикажаните игри и... Прочитај повеќе тука...Останати спортови – Kurir.mk

Турција загуби од Финска, Македонија остана без осминафинале

Македонската репрезентација нема да игра во осминафиналто на Европското првнство во одбојка, откако синоќа Финска ја совлада Турција... Прочитај повеќе тука...Останати спортови – Република