КАТЕГОРИЈА

Останато

Георгиевски: Во Токио одам по златен медал за мојата Македонија!

Македонскиот таеквондист, Дејан Георгиевски, денеска одржа прес-конференција на која не само што ги опиша чувствата и емоциите по освоената норма за настап на Олимписките игри во Токио, туку и најави…

Хамилтон со ултиматум – бара решен статус со Мерцедес пред летната пауза

Луис Хамилтон не планира да се повлече од Формула 1, му поставил ултиматум до лето на својот тим Мерцедес за да се реши неговата иднина за следната сезона. Британецот не…

Публиката се враќа на спортските терени во Македонија

Повеќе од година и пол спортските натпревари во Македонија се одржуваат без публика поради пандемијата на коронавирус. Министерот за здравство, Венко Филипче денеска ја информираше јавноста дека во делот на…

Дејан Георгиевски: Ќе атакувам на олимпиското злато

Откако пред два дена обезбеди учество на Олимпијадата во Токио, македонскиот репрезентативец во таеквондо Дејан Георгиевски најавува дури и освојување на олимпиското злато По големиот успех и освоеното прво место…

Мојата игра во финале против Ѓоковиќ беше совршена

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, во октомври минатата година се закити со рекордната 20. грен слем титула, откако во финалето на Ролан Гарос, убедливо го совлада светскиот тениски рекет број еден…

Пер повторно бесен на судијата: Ја сликаше топката со мобилен телефон (ВИДЕО) – Екипа

Францускиот тенисер Беноа Пер, познат по контроверзното однесување, повторно имаше „свои пет минути“. Незадоволен од одлуката на судијата, тој реши да ја фотографира топката со мобилен телефон, со цел да…

ПСС Рејсинг со трофеј освоен од Џиролами ја стартува новата сезона

– Возачот на ПСС Рејсинг, Франко Џиролами освои трето место на првенството на Европа за возила со ТЦР хомологација, и на македонскиот тим по втор пат на отворањето на сезоната…

Претседателот на МОК ја одложи посетата на Јапонија, мнозинството Јапонци за откажување на Игрите

Посетата на претседателот на Меѓународниот олимписки комитет (МОК) Томас Бах на Токио е откажана поради растот на бројот заразени со коронавирус, соопшти организацискиот одбор денеска паралелно со објавувањето на најновите…

Пинг-понгарите го очекуваат продолжувањето на шампионатите

Со подобрувањето на епидемиолошката состојба во државата и во очекување на укинување на одредбата за задолжителен ПЦР тест на натпреварувачите пред секој натпревар, пинг-понгарите го очекуваат продолжението на сезоната. Од…