КАТЕГОРИЈА

Кошарка

Се огласи Давитков: На играчите им посакувам успех, а на раководството – Господ сè гледа и враќа!

Досегашниот предводник на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков, преку својот „Фејсбук“ профил се огласи по... Прочитај повеќе тука...Кошарка – Спорт Манија

Ќе добиеме нов предводник на националниот тим: Давитков повеќе не е селектор на Македонија

Раководството на КФСМ денеска имаше неформална средба со претставниците на јавните гласила при која беше соопштено дека... Прочитај повеќе тука...КОШАРКА – Derbi MK

Антиќ се сликаше со новиот селектор – Махмути е изборот за наследник на Давитков

Октај Махмути дефинитивно е изборот на Перо Антиќ за нов селектор на Македонија, а потписот на договорот би можел да се случи веќе... Прочитај повеќе тука...Кошарка – Екипа

Давитков жестоко по отказот: Кога беше тешко Антиќ ми кажа да одам на плажа и да одмарам!

Денес првиот човек на кошаркарската федерација Перо Антиќ објави дека на сегашниот селектор Јорданчо Давитков нема да му биде... Прочитај повеќе тука...Мак баскет – Sportski