КАТЕГОРИЈА

Кошарка

(ВИДЕО) Димитријевиќ постигна само еден кош, ама најубав

Хувентут оствари вредна победа на гостувањето кај Басконија со 79-71 и официјално обезбеди пласман во плеј-офот од АЦБ лигата. Ненад Димитријевиќ одигра еден од своите послаби натпревари сезонава и немаше…

И претквалификациите за СП ќе се играат во „балон“

На својот последен состанок, Бордот на европскиот дел од ФИБА донесе една исклучително битна одлука која може да биде од голема корист за македонската репрезентација. Прифатен е предлогот. претквалификациите за…

Рекорд на Расел Вестбрук

Кошаркарот на Вашингтон, Расел Вестбрук, постави рекорд во историјата на НБА-лигата за најмногу трипл-дабл. Ноќеска на мечот со Атланта (124:125), тој го забележа 182-то издание во неговата кариера со двоцифрен…

Теодосиќ и на 34 години си игра со противниците како со мали деца 🎥

Теодосиќ и на 34 години си игра со противниците како со мали деца 🎥 Теодосиќ и на 34 години си игра со противниците како со мали деца 🎥 Mилош Теодосиќ…

Крај на сезоната за Џејлен Браун

Еден од најважните играчи на Бостон СелтиксЏејлен Браун ја заврши сезоната,откако го повреди зглобот на левата рака. Браун во тековната сезона има просек од 24,7 поени, шест скока и 3,4…

„Не сум љубоморен на Дончиќ“

Далас Маверикс и оваа сезона игра навистина одлично, а нивниот плеј-оф, освен ако не се случи некое големо чудо, не би требало да им избега. Првиот човек на Далас Маверикс,…

Торонто ги загуби шансите за пласман во плејофот, екипата учествуваше на сите разигрувања од 2014 година

– Победата на Индијана против Кливленд од 111:102 му ја одзеде последната шанса на Торонто репторс за пласман во плејофот на НБА-лигата оваа сезона. Шампионите од 2019 година беа учесници…

ВИДЕО: Застрашувачки моменти од кошаркарски натпревар во Израел!

Натпреварот од израелската втора кошаркарска лига беше прекинат откако испукан проектил ја погоди областа Ранан. Ниту малку пријатно видео од меч во рамките од втората кошаркарска лига во Израел. За…

Вестбрук испиша нова страница од НБА историјата, Голден Стејт најде „лек“ за Јута (ВИДЕО)

Синоќа во НБА лигата беше испишано ново поглавје во НБА лигата. Расел Вестбрук собори рекорд стар 47 години по бројот на „трипл-дабл“ учиноци, кој досега беше во сопственост на легендарниот…