КАТЕГОРИЈА

Авто-мото

Кинескиот NIO од Норвешка ја освојува Европа и носи технологија за замена на батерии

Веќе пишувавме дека кинескиот Niot тргнува да го освои европскиот континент од Норвешка, a сега откриваме и стратегијата со која Кинезите мислат дека ќе имаат подобар и профитабилен настап, со…

Новиот Jeep® Compass, создаден за да изненади од сега достапен и за нашите купувачи!

Новиот Јеер Compass комплетно нов модел, со силна естетска персоналност – демонстрирана со уште пософистициран и карактеристичен стил, секогаш верен на стилот на марката – со одлична динамика на возење…

„Renault Sport“ станува „Alpine“

Промените во „Renault Group“, објавени претходно оваа пролет, влијаеа и на спортскиот оддел на францускиот производител – „Renault Sport“. Тој веќе ќе се нарекува „Alpine“ од марката на спортски автомобили,…

Роналдо си купи „уникат“ во Маранело: Сумата на новиот автомобил е пеколна

Деновиве се појави фотографија на социјалните мрежи од фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, како позира со болидот на Ферари и двајцата возачи на тимот од Маранело, Шарл Леклер и Карлос…

Најавен електричен Ford F-150 Lighting

Електричниот Ford F-150 во своето име ќе има додаток на молња (име што веќе се користеше во текот на 90-тите години за спортските верзии на F-150) и се смета за…

Загриженост поради Валентино Роси: Ова не е шампионот од минатото

Легендарниот МОТО ГП возач и некогашен светски шампион во „кралската класа“, Кевин Шванц, ја прокоментира улогата на Валентино Роси. Тој смета дека проблемите со кои „докторот“ се соочува на стартот…