КАТЕГОРИЈА

Скопје

Богдановиќ ќе се бори против градење на кулите кај „Холидеј Ин“

„Ние ќе се бориме да не биде изгубена битката за градење на просторот на „Треска“ и спроти „Холидеј ин“, изјави градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ за емисијата „360“. Според…

Денеска и утре посебен сообраќаен режим во Скопје

Денеска и утре, 10 и 11 мај, поради официјална посета на странска делегација на Република Македонија, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен…

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов делел субвенции за клими по партиски клуч, уништувани се и документи

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч. - Advertisement - „Од увидот кој го направи…

Без струја делови на Кисела Вода

Од ЕВН Македонија АД информира дека денеска е планирано следното исклучување во градот Скопје: Во периодот од 09:00-15:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул.Доситеј Обрадовиќ,…

Фон дер Лајен со поддршка за отворањето на преговорите и охрабрување реформите да продолжат

Претседателката на Европската Комиисја, Урсула фон дер Лајен, на средбата со македонскиот премиер Зоран Заев потврдила дека поддржува формален почеток на преговорите со Македонија што поскоро и решавање на спорот…