КАТЕГОРИЈА

Серии и Филм

Тага до небото, тешката болест го скрши: Почина популарниот холивудски актер (ФОТО)

После тешката борба со рак на мозокот, вчера во својот дом на 78 годишна возраст почина познатиот актер Роберт Фостер. Фостер почина... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

Познатата актерка уапсена на протест – Веднаш и ставија лисици и ја спроведоа во станица (ВИДЕО)

Познатата американска актерка Џејн Фонда вчера беше уапсена за време на еден протест. Имено, се се случило кај американскиот Капитол... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

Фаталната актерка Лидија од „Жикина династија“ на 57 години на црвениот тепих прошета во проѕирен фустан (ФОТО)

Вчера се бираше Мис Србија, а на црвениот тепих зачекорија многу познати лица. Актерката Лидија Вукичевиќ се појави во целосно... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

Ново вкусно залче за љубителите на акциони филмови: Се појави трејлерот со Рајан Рејнолдс (ВИДЕО)

Новата акциона авантура на Мајкл Беј, популарниот режисер на блокбастери како што се Армагедон, Трансформери и Лоши момци е наречена 6... Прочитај повеќе тука...Филм и ТВ – Слободен печат

Дарко Спејко зборува сè најлошо за себе во „Загруга“: „Влегов во ова шоу да се фолирам поради пари!“ (видео)

Кумановецот Дарко Петковски-Спејко пред нешто повеќе од недела дена стана дел од реалното шоу „Задруга 3“ и уште еднаш одлучи да се... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

„Флексија“ со Јулија Цветковска: Затоа што само промената е константна…

Во недела на 13 октомври, во 20 часот и 45 минути на програмата на телевизија 24 стартува нов телевизиски проект Флексија. Станува збор за... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

ПРОКЛЕТСТВОТО на улогата Џокер

Психопат со изопачена смисла за хумор, принц на криминалот, социопат, оној кој со исцртана насмевка на лицето влегува, ограбува,... Прочитај повеќе тука...Филм и ТВ – Слободен печат

Маратонска акција во „Задруга 3“: По сексот со Зола, на Миљана и се слоши… од напор и возбуда! (ВИДЕО 18+)

Утрово во  собата за изолација завршија Милјана Кулиќ и Лазар Чолиќ – Зола. Зола легна покрај неа, откако Кулиќ го молеше и... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

„Џокер“ постави рекорд со заработка над 93 милиони во викендот по премиерата

Филмот „Џокер”, со Хоакин Феникс во главната улога, заработи 93,5 милиони долари во 4.474 кина во Северна Америка по премиерата минатата... Прочитај повеќе тука...Филм – Шеталиште

ВИДЕО: Даниел Кајмакоски со одлична имитација во првата емисија на „ТЛЗП“ – погледнете го неговиот настап

Петатта сезона на регионалното хуманитарно шоу „Твоето лице звучи познато“ започна во петок, а во следните неколку месеци... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk

Сара Џесика Паркер воодушевена од „Медена земја“ и пчеларката Атиџе

Познатата актерка Сара Џесика Паркер на својот инстаграм профил напиша: „Медена земја“ е неверојатна , визуелено зачудувачка, епска,... Прочитај повеќе тука...Филм – Шеталиште

Сара Џесика Паркер со пофални зборови за „Медена Земја: Тој е еден од најдобрите кандидати за Оскар

Славната актерка Сара Џесика Паркер на својот инстаграм профил изрази воодушевување од македонскиот документарен филм „Медена... Прочитај повеќе тука...Филм и ТВ – Слободен печат

Објавен трејлерот за скапата серија по која полудеа фановите на Игра на тронови (ВИДЕО)

По завршувањето на Игра на тронови многу љубители на епската фантастика останаа со празни раце, но HBO ја најави серијата која... Прочитај повеќе тука...Филм и ТВ – Слободен печат

Славната актерка од „Сексот и градот“ за македонскиот филм: „Медена земја“ е еден од најдобрите кои се номинари за Оскар! (ФОТО)

Познатата актерка Сара Џесика Паркер е воодушевена од македонскиот филм „Медена земја“. „Медена земја“ е неверојатна, визуелено... Прочитај повеќе тука...ТВ и Филм – Kurir.mk