КАТЕГОРИЈА

Сцена

Дванаесет години без Тоше

Балканот денеска се сеќава на Тоше Проески кој на денешен ден пред дванаесет години трагично го загуби животот во сообраќајна... Прочитај повеќе тука...Сцена – Независен Весник

Кравиц во улогата Woman cat

Актерката Зои Кравиц ќе ја игра жената-мачка во новата интерпретација на франшизата за популарниот суперхерој, со тоа што Роберт... Прочитај повеќе тука...Сцена – PressCentar.mk

Карлеуша покажа премногу: Пејачката ја подигна ногата, а јасно се гледа дека е целосно гола

Јелена Карлеуша се снимала во најнова комбинација на облека, при што јасно се гледа дека на себе не носи долна облека. Пејачката... Прочитај повеќе тука...Сцена – Република

Ултрамаратон од Нова Градишка до Крушево: Ружи во чест на Тоше Проески

Во Крушево утре ќе бидат пречекани учесниците во ултрамаратонот од Нова Градишка до Крушево кој по дванаести пат се одржува во чест... Прочитај повеќе тука...Сцена – Независен Весник

Неда Арнериќ и Диме Илиев од „Исправи се Делфина” се сретнаа по 20 години во Битола

Македонскиот актер Диме Илиев и српската актерка Неда Арнериќ, познати по своите улоги во легендарниот филм „Исправи се Делфина“, по... Прочитај повеќе тука...Филм и ТВ – Слободен печат

Џафер и Гуру Харе имаат нова песна

„Посакав да пеам“ е новата песна на Гуру Харе и Мики Јовановски - Џафер, која беше објавена синоќа, а веќе има одлични коментари од... Прочитај повеќе тука...Сцена – Република

Плетењето е одново во мода: Млади таленти ја оживуваат заборавената традиција

Со тридневна работилница под менторство на дизајнерката Ирина Тошева, започна реализацијата на проектот „Нитка“, чиишто учесници... Прочитај повеќе тука...Сцена – Независен Весник

Ретко е во бело облечена

Пристигнувањето на Ријана на свеченоста „Porcelain Ball“ беше невозможно да помине тивко. Кога музичката ѕвезда зачекори пред папараците,... Прочитај повеќе тука...Сцена – PressCentar.mk

Дали ја препознавате оваа водителка?

Јована Јоксимовиќ се присети на своите младешки денови и ги изненади своите следбеници на Инстаграм. Имено таа објави фотографија од... Прочитај повеќе тука...Сцена – Локално