КАТЕГОРИЈА

Време

Доаѓа студот, од утре промена на времето, променливо облачно наместа со врнежи од дожд и пониски температури од вообичаените

Самиот почеток на октомври го одбележува натпросечно топло, стабилно, суво и сончево време со мала локална облачност, но не за долго,... Прочитај повеќе тука...Временска прогноза – Порта

Денеска сончево и топло- од задутре вистински пресврт на времето, во петок заборавете на летната облека!

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен... Прочитај повеќе тука...Временска прогноза – Порта