КАТЕГОРИЈА

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Секој ден црни рекорди по бројот на нозаболени, Филипче мора да даде оставка

По рекордните бројки на новозаразени со Ковид-19 во изминатите денови, од ВМРО-ДПМНЕ реагираат дека министерот Венко Филипче мора што... Прочитај повеќе тука...Македонија – Република

ВМРО-ДПМНЕ во вторник со протест против цената на струјата во Скопје, Прилеп и Охрид

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ во вторник 13.10.2020 во 18:00 часот, ќе се одржат протести со возила против поскапувањето на струјата во Охрид,... Прочитај повеќе тука...Македонија – Denesen.mk

ВМРО-ДПМНЕ во вторник (13.10.2020) во 18:00 часот со протести со возила во Скопје, Охрид и Прилеп против мафијата на Заев и поскапување на струјата

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ во вторник 13.10.2020 во 18:00 часот, ќе се одржат протести со возила против поскапувањето на струјата во Охрид,...

Ништо од влез во Србија, Црна Гора и БиХ без PCR тест: Македонците само во Косово може да патуваат без доказ дека се негативни на Ковид-19

Граѓаните на Република Македонија нема да можат да патуваат во Србија, Црна Горна и Босна и Херцеговина без приложување на негативен... Прочитај повеќе тука...Makpress.mk

(Видео) Димова за скандалите со европски пари, вели дека се виновни ВМРО-ДПМНЕ

Лидија Димова, директорката на Националната агенција, е во фокусот на вниманието откако беше откриено дека биле дадени 270.000 евра... Прочитај повеќе тука...Македонија – 24 Инфо

Студен туш од Владата: За Македонците ПЦР тест за влез во Србија, Црна Гора и БиХ

Граѓаните на Република Северна Македонија нема да можат да патуваат во Србија, Црна Горна и Босна и Херцеговина без приложување на... Прочитај повеќе тука...Македонија – Слободен печат

Само во Косово слободен влез, во Србија, Црна Гора и БиХ со негативен ПЦР за македонските граѓани

Граѓаните на Република Северна Македонија нема да можат да патуваат во Србија, Црна Горна и Босна и Херцеговина без приложување на... Прочитај повеќе тука...Македонија – А1он

На македонските граѓани сепак ќе им треба ПЦР тест за влез во Србија, Црна Гора и БиХ

Граѓаните на Република Македонија нема да можат да патуваат во Србија, Црна Горна и Босна и Херцеговина без приложување на негативен... Прочитај повеќе тука...Вести – Kurir.mk

Мицкоски: Македонија се соочува со криза, а владата дава 270.000 за фризерница и пари за обука на магариња

Македонија се соочува со огромна здравствена и национална криза, а владата дава 270.000 за фризерница и пари за обука на магариња, напиша... Прочитај повеќе тука...Македонија – МАКФАКС

Центар, Аеродром и Карпош со повеќе од 300 активно заболени од Ковид-19

По денешните нови 383 регистрирани заболени од Ковид-19, три скопски општини имаат повеќе од 300 активни случаи. Имено, Центар има 316,... Прочитај повеќе тука...Скопје – Независен Весник