КАТЕГОРИЈА

Храна

КОЈ ОБОЖАВА ЈАГОДИ МОРА ДА ГО ЗНАЕ ОВА: Еве како да ги разликувате најдобрите и НАЈСЛАТИТЕ јагоди од невкусните!

КОЈ ОБОЖАВА ЈАГОДИ МОРА ДА ГО ЗНАЕ ОВА: Еве како да ги разликувате најдобрите и НАЈСЛАТИТЕ јагоди од невкусните! КОЈ ОБОЖАВА ЈАГОДИ МОРА ДА ГО ЗНАЕ ОВА: Еве како да…

Дали се чувствувате гладни веднаш после јадење? Нутриционист открива 6 причини зошто е тоа така!

Дали се чувствувате гладни веднаш после јадење? Нутриционист открива 6 причини зошто е тоа така! Дали се чувствувате гладни веднаш после јадење? Нутриционист открива 6 причини зошто е тоа така!…

Валентина Стојановска, блогерка за храна: Затворете ме во кујна и јас нема да се бунтувам

Таа е вработена и мајка на четири деца, но сосема успешно се снаоѓа во кујната, а своите слатки и солени деликатеси ги споделува на својот блог. Кога ќе се спомне…

PORK&BREAD ВЕ КАНИ НА PORCHETTA СЕНДВИЧ

27 Споделувања Share Tweet Нашиот концепт е секогаш да бидеме едноставни, брзи и вкусни. Користиме висококвалитетни намирници и готвиме со премногу љубов и внимание. Домашно лепче и парче свинско месо,…

Веднаш купете сочна лубеница – Какво богатство од здравје крие?

Потекнува од Африка, а верувале или не има преку 500 вида лубеница.Има 92 проценти вода во составот. Има само 80 калории на 100 грама, со што е диетална.Има витамини Б…

Предлог за јадење со месо и зеленчук кое често ќе го правите

Состојки: 2 големи тиквици 350-400 гр мелено месо 1 главица кромид 2 јајца 200 гр кисела павлака 100 мл млеко 4 лажици рендан кашкавал малку сува сланина сол бибер црвена…