КАТЕГОРИЈА

Љубов и секс

Новата поза во сексот се вика ВЕШТЕРКА и гарантира МАГИЧНИ ОРГАЗМИ

За оние кои сакаат да го зачинат месец октомври со добар секс, порталот Metro пишува за најновата поза во сексот. Оние кои славаат веќе се... Прочитај повеќе тука...Секс – Слободен печат

Истражување: Оргазмот кај жената најверојатно имал репродуктивна улога

Научници од Јејл и Универзитетот на Синсинати во САД, спроведоа експеримент на животни со цел да се дознае дали женскиот оргазам во... Прочитај повеќе тука...Љубов и секс – Kurir.mk

Знаци кои ЈАСНО покажуваат дека ТОЈ никогаш НЕМА ДА ВЕ ПОБАРА ЗА ЖЕНА!

Некои мажи имаат проблем со сериозното врзување, поради што ретко се женат за своите партнерки. Ви претставуваме кои знаци откриваат... Прочитај повеќе тука...Секс – Слободен печат

Стрес, пад на имунитетот и несоница: Животот без с*кс носи сериозни последици

Научниците имаат добри причини да тврдат дека сексуалната интимност е една од најважните компоненти на човечкиот живот. Иако можеби... Прочитај повеќе тука...Љубов и секс – Kurir.mk

Моќна ерогена зона за која сигурно не сте знаеле: Еве каде мажите сакаат да ги “бакнувате“

Секс терапевтот вели дека повремени изненадувања во креветот го зголемуваат возбудувањето и прават оргазмот да биде многу... Прочитај повеќе тука...Љубов и секс – Kurir.mk