КАТЕГОРИЈА

Патувања

“Рај” кој е забранет за мажите: Отворен првиот хотел резервиран само за жени

Постојат многу хотели во Шпанија кои се дозволени само за припадниците на машкиот пол, а конечно е отворен и еден резервиран само за... Прочитај повеќе тука...Патувањa – Шеталиште

Нарачале шпагети со риба ,се напиле вода и платиле 430 евра- од ресторанот им се извиниле

Двајца јапонски туристи останале во шок откако за две порции шпагети и риба во обичен ресторан во Рим им побарале да платат 430 евра.... Прочитај повеќе тука...Патувањa – Шеталиште

(ФОТО) СВЕТСКО ЧУДО – РЕШЕНА МИСТЕРИЈАТА НА ИЗГРАДБАТА НА СВЕТИОТ ГРАД НА ИНКИТЕ: Мачу Пикчу е на висина од 2.400 метри среде прашума и на провалија!

Ова е причината зошто е избрано ова место! Мачу Пикчу, едно од новите Седум чуда на светот, не престанува да го фасцинира современиот...

Пропадна најстарата туристичка компанија во светот, стотици илјади туристи се заглавени низ светот

Најстарата патничка агенција во светот „Томас Кук“ банкротира поради огромни долгови, при што стотици илјади туристи се заглавени... Прочитај повеќе тука...Патувања – Република