КАТЕГОРИЈА

Мода и убавина

Уште едно модно промашување! Ријана повторно шокира со својот стајлинг (ФОТО)

Пејачката изминативе денови направи промоција на својата книга која наскоро ќе се најде во продажба и при таа прилика успеа да... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

Преживеала страшна сообраќајна несреќа: Руска манекенка не сака да се погледне во огледало (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО)

Триесетишестгодишната Евгенија Сметанина која важи за една од најубавите руски манекенки, тврди дека не може да го гледа својот лик,... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Со Војната парада во Мадрид беше прославен шпанскиот Ден на државноста. Нормално, свеченоста не ја пропушти ниту кралското семејство,... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

Дизајнерката Ирина Тошва ја оживува заборавената традиција, плетењето е одново во мода

Со тридневна работилница под менторство на дизајнерката Ирина Тошева, започна реализацијата на проектот „Нитка“, чиишто учесници ќе... Прочитај повеќе тука...Мода и убавина – Република

Едноставна и неодолива: Меланија во фустан погоден за секоја прилика! (ФОТО)

Првата дама на Америка докажува дека само жената од стил може да остава без здив дури и во едноставно издание. Меланија Трамп (49) ги... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

Кралицата Летиција во дамска розова креација со кралот Фелипе на Денот на независноста на Шпанија

По повод Денот на независноста на Шпанија, кралицата Летиција и кралот Фелипе присуствуваа на неколку официјални настани во... Прочитај повеќе тука...Мода и убавина – Република

Како да имате затегнато лице како Меган Маркл? Тајната не е во скапи препарати (ФОТО)

Војвотката Меган Mаркл дури и на 38 години може да се пофали со затегнато и негувано лице, а нејзината тајна не е во скапи третмани и... Прочитај повеќе тука...Убавина – Слободен печат

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА! Познатата актерка покажа како се носи најпопуларната боја оваа есен (ФОТО)

Сите нијанси на розова боја се во тренд оваа сезона. Многу дами се израдуваа на оваа женствена нијанса која не е карактеристична за... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

„Грдите“ трендови кои Французинките ги обожаваат оваа есен (ФОТО)

Франузинките важат за дами со исклучително истенчен стил, а од трендовите повеќе ги ценат класичните парчиња. Сепак, понекогаш сакаат... Прочитај повеќе тука...Мода – Слободен печат

Георгина Родригез, партнерката на Роналдо покажа зошто е негов избор

Георгина Родригез со новата фотосесија покажа зошто најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо ја избра токму нејзе. 25... Прочитај повеќе тука...Мода и убавина – Република

Оваа заносна бринета има реални женски мерки: Треба сите да бидеме рамноправно застапени (ФОТО)

По бројните критики дека вработуваат само преслаби манекенки и влијаат на идеалот за убавина во современото општество, берендот... Прочитај повеќе тука...Убавина – Слободен печат