КАТЕГОРИЈА

Здравје

ИЈЗ: Сомнителен случај на мали сипаници, се испитува лице кое престојувало во странство

Сомнителен случај за мали сипаници е регистриран изминатата недела. За време на инкубација лицето престојувало во странство и... Прочитај повеќе тука...Здравје – Denesen.mk

Проблем кој мачи многумина: Спречете враснување на влакненцата

По депилација или кој и да е друг начин на отстранување на несаканите влакненца, може да се случи враснување на новоизраснатите влакна... Прочитај повеќе тука...Убавина и Здравје – Локално

На кој начин емоциите влијаат врз нашето тело?

Емоциите, какви и да се, предизвикуваат и физичка реакција на организмот, која личноста може и да не ја забележи дека се случила. <img class="alignnone size-large wp-image-924638" src="http://lokalno.mk/wp-content/uploads/2019/10/brooke-cagle-QJ1j4HOdNtI-unsplash-640x404.jpg"…

Заменик-министерот за здравство Асим Муса однапред зема 50 евра од побараните 1.000 за операција

Заменик-министерот за здравство Асим Муса е вмешан во корупциски скандал при што и е фатен на дело. Муса беше фатен од екипата на... Прочитај повеќе тука...Здравје – Република

Познатиот доктор Мозли осмислил диета и гарантира дека за 3 НЕДЕЛИ ќе изгубите 10 КИЛОГРАМИ

Британскиот доктор Мајкл Мозли, автор на бројни книги за исхрана, осмислил посебна диета која дава многу ефикасни резултати и тоа веќе... Прочитај повеќе тука...Здравје – Слободен печат

Како да си ја зачувате кожата млада и да не изгледате старо?

И покрај строгиот режим на нега, сепак постои можност вашата кожа да започне да ја губи еластичноста и да стане многу сува. <figcaption id="caption-attachment-920152"... Прочитај повеќе тука...Убавина и Здравје – Локално

Во поликлиниката „Букурешт“ почна да работи првата неформална групна пракса по семејна медицина

Првата неформална групна пракса по семејна медцина СеМед е отворена во поликлиниката Букурешт, во Скопје. Групната пракса e нов... Прочитај повеќе тука...Здравје – Република