КАТЕГОРИЈА

Занимливости

Плетењето е во мода

Со тридневна работилница под менторство на дизајнерката Ирина Тошева, започна реализацијата на проектот „Нитка“, чиишто учесници ќе... Прочитај повеќе тука...Занимливости – PressCentar.mk

ФОТО: Математичка загатка која го полуде интернетот, можете ли да ја решите?

Математичка загатка со банани, часовници и геометриски фигури предизивика лавина коментари на интернет. Обидете се да дојдете до... Прочитај повеќе тука...Занимливости – Kurir.mk

Прекрасни цртежи на стакло

Запознајте ја Вита која живее во Киев, Украина. Таа се занимава со цртање прекрасни сцени на чајници, шолји, чинии и други садови кои... Прочитај повеќе тука...Занимливости – PressCentar.mk

Солзите сами ќе ви надојдат: Храбро куче спаси дете од змија отровница, а за фотографијата која следи не се потребни зборови (ФОТО)

На социјалните мрежи овие денови корисниците на истите наидуваат на една тажна фотографија која никого не остави рамнодушен. Имено... Прочитај повеќе тука...Занимливости – Kurir.mk

Фотографија од згодна плавуша стана ХИТ на интернет, само поради она што се случува во позадина

Ова е една од оние фотографии каде не е фокус она што е во преден план, туку она што се случува во позадина. Фотографијата од... Прочитај повеќе тука...Занимливости – Kurir.mk

Зона на тишината

На 27. северен напоредник се наоѓаат многу значајни и познати места: Бермудскиот триаголник, пирамидите од Гиза и Хималаите. Но, има и... Прочитај повеќе тука...Занимливости – PressCentar.mk

Го спуштија ковчегот во дупката, а потоа од него се слушна гласот на покојникот: Каде сум, пуштете ме! (ВИДЕО)

Погребите се обично тажни моменти каде роднините и пријателите се простуваат од саканите личности. Дека тоа не е секогаш така покажа... Прочитај повеќе тука...Занимливости – Kurir.mk

Покојник проговорил од ковчегот: “Каде сум, пуштете ме оттука”

Погребите на блиски лица претставуваат еден од најтажните настани во животот на човекот. Меѓутоа, погребот може да се претвори и во... Прочитај повеќе тука...Занимливости – PressCentar.mk