КАТЕГОРИЈА

Живот

Најлошите жени се родени во овие 3 хороскопски знаци: Себични до бесвест и неверојатно напорни!

Жените родени во овие три хороскопски знаци многу тешко остваруваат љубовна врска. Тие едноставно имаат таков карактер поради којшто тешко опстануваат во заедницата. Ако сакате љубов за цел живот, тоа…

Денес во Македонија треба да пристигнат 38.400 вакцини против Ковид-19 од „АстраЗенека“

Според претходните најави на Министерството за здравство, денеска во Македонија треба да пристигнат нови количини на вакцините против ковид-19 од „АстраЗенека“. -На 14 месецов ќе стигне втората пратка вакцини што…

РУСИНКИТЕ СЕ КОЛНАТ ВО ОВОЈ ПИЈАЛОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Благодарение на него, тие се толку витки! (РЕЦЕПТ)

РУСИНКИТЕ СЕ КОЛНАТ ВО ОВОЈ ПИЈАЛОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Благодарение на него, тие се толку витки! (РЕЦЕПТ) РУСИНКИТЕ СЕ КОЛНАТ ВО ОВОЈ ПИЈАЛОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Благодарение на него, тие се толку…

Не е време за свадби и концерти, луѓето нема да ги почитуваат мерките

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција. – Повеќе од половина од…

Зголемен бројот на оздравени од Ковид-19, намален бројот на хоспитализирани

Според вчера објавениот извештај на Институтот за јавно здравје за изминати 24 часа, регистрирани се 3803 оздравени пациенти. Тоа е најголем број регистирирани оздравени пациенти од Ковид-19 за еден ден…

Не мора да биде црн и висок – што жените најпрво ги привлекува кај мажите?

Не мора да биде црн и висок – што жените најпрво ги привлекува кај мажите? Не мора да биде црн и висок – што жените најпрво ги привлекува кај мажите?…

5 ЕДНОСТАВНИ ТРИКОВИ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Вториот е КЛУЧЕН, а е најлесен за следење!

Освен стандардниот прекумерен внес на храна, еден од главните виновници за дебелината е всушност забавениот метаболизам. Со цел да се направи поголема промена во телото, потребно е да се забрза…

Ги прашал зошто не се иселат од својата држава и не го “бркаат” сонот на Запад: Сите му одговориле исто!

Поголема плата, подобри услови за живот, нова култура, фунцкионални системи…ама мојата мајка, татко, брат, сестра пријатели освен на камера на Вајбер или Ватсап немам како поинаку да ги видам. Што…

Си организирала пробен погреб за да види како ќе изгледа!

Маира Алонзо (59) си организирала пробен погреб кон крајот на април, а семејството и пријателите „плачејќи“ се простиле од неа. Се се случувало во нејзиниот роден град Сантијаго. Жената била…

Ослободете се од првутот со помош на оваа комбинација! Лекот е во природата!

Ослободете се од првутот со помош на оваа комбинација! Лекот е во природата! Ослободете се од првутот со помош на оваа комбинација! Лекот е во природата! Првутот се создава поради…