КАТЕГОРИЈА

Магазин

Дневен хороскоп: Познанство за Рибите кое ќе им значи во иднина, што ве очекува Вас?

ОВЕН Вашето финансиско поле се стабилизира и чувствувате дека конечно сте на вистинскиот пат кога станува збор за деловното поле. Вие не треба да имате некои поголеми грижи и проблеми.…

Рецепт за крцкава пита со јагоди

Сезоната на јагодите е многу кратка и токму сега е вистинското време да ги искористите максимално. Потребни состојки: 300 грама брашно 150 грама путер 1 лажица павлака 1 помало јајце…

Најдуховитите хороскопски знаци: Со нив секогаш ќе се смеете

Според астрологијата, четирите хороскопски знаци се полни со позитивна енергија и поради нивната смисла за хумор ќе плачете од смеа во нивно друштво. Близнаци Близнаците сами по себе се духовити.…

Не треба сите да примиме иста вакцина, а една е најдобра за хронично болните: Најпрецизни упатства од експертите

Сите хронични пациенти треба да примат вакцина против ковид 19 и, во договор со докторот специјалист, да изберат најдобро време за вакцинација, за да биде најефективно, е едногласна проценка на…

Ноќни кашлици кај децата: Решението се крие во едно суптропско овошје достапно на нашите пазари

Kивито е плод кој често се избегнува, и се заменува со други овошки. Некои го избегнуваат поради киселиот вкус и непријатната конзистенција на плодот. Но, кога е добро созреано, кивито…

Порасна во страв и безпарица, а денес живее живот од бајките: Животната приказна на Кејт Бланшет

Кејт Бланшет (49) е една од најплатените актерки во светот, а во 2007 и 2018 година важеше за една од 100-те највлијателни луѓе во светот. Во една прилика, таа рече…

Откриени нови симптоми на Ковис-19 кои најверојатно се поврзани со индискиот вид

Индија во моментов е најпогодена од коронавирусот, а лекарите од Бенгалуру (Карнатака, Индија) веруваат дека откриле неколку нови симптоми на инфекцијата, кои најверојатно се поврзани со индискиот вид на вирусот.…

Еве како правно да исчистите кожна облека. Водата е строго забранета

Ако имате кожна јакна, панталони или некое друго парче кожна облека, сигурно сте се двоумеле како правилно да го исчистите. Кожните јакни изработени од преработена кожа најдобро да ги искчистите…

Уште 19 починати од Ковид 19 и само два отсто позитивни или 27 лица од 1 314 тестирања

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа пријавени се вкупно 19 починати лица од Ковид 19: 7 од Скопје (58г, 61г,…

СО КИНЕСКА, РУСКА ИЛИ АМЕРИКАНСКА?: Се вакцинираше Шеќеринска

Република Македонија нема да добие покана, ако добие, како што најави министерката Шекеринска, туку државата со ново име Република Северна Македонија Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска се вакцинираше против…

СМРТОНОСНА ЛИСТА: Овие 5 работи УБИВААТ како и пушењето, а ги правиме секојдневно

СМРТОНОСНА ЛИСТА: Овие 5 работи УБИВААТ како и пушењето, а ги правиме секојдневно СМРТОНОСНА ЛИСТА: Овие 5 работи УБИВААТ како и пушењето, а ги правиме секојдневно Свеста за штетноста од…

ЕКСПЕРИМЕНТ СО ПЛАСТИЧНО ШИШЕ ШОКИРАШЕ 2 МИЛИОНИ ЛУЃЕ! Еве што се случува со нашите бели дробови кога ќе испушиме само една цигара

ЕКСПЕРИМЕНТ СО ПЛАСТИЧНО ШИШЕ ШОКИРАШЕ 2 МИЛИОНИ ЛУЃЕ! Еве што се случува со нашите бели дробови кога ќе испушиме само една цигара ЕКСПЕРИМЕНТ СО ПЛАСТИЧНО ШИШЕ ШОКИРАШЕ 2 МИЛИОНИ ЛУЃЕ!…

Недела на италијански филмови во Кинотеката

Во Кинотеката на Македонија, од денеска до 23 мај, ќе се одржува XXI издание на „Неделата на италијанскиот филм“, ревија на италијански филмови, која годинава е посветена на темата миграција.…

Путерот е неверојатен ХИДРАНТ за кожата на лицето! За секое нанесување, кожата ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!

Доколку сè уште немате „путер за тело“ во вашето шкафче за креми, сега е вистинско време да го пробате и да видите зошто е еден од најпопуларните козметички производи веќе…

Го штити срцето од удар – Овошје со повеќе витамин Ц и од лимоните

Има калиум и фосфор, магнезиум и натриум, селен и витамини Ц и тоа повеќе од лимонот, Б1, Б2, Б3, Б5 и Б6.Лековито делува на срцето и на цел кардиоваскуларен систем.Јадете…

Медицински центар од Бугарија започна со вакцинација на граѓани на Македонија

Медицинскиот центар „Комак Медикал“ на д-р Милен Врабевски со помош на повеќе бугарски министерства и Царинската агенција, започна со вакцинирање против Ковид-19 на граѓани од Македонија на граничните пунктови Станке…

Најмал медијатор- ЗАБАВАВторото дете на принцот Хари и Меган ќе биде обединувач на кралското семејство

Кралскиот експерт Ник Булен смета дека доаѓањето на ќерката на принцот Хари и Меган Маркл ќе помогне да се обедини кралското семејство по нивната неодамнешна драма. „Раѓањето на бебе е…

(ВИДЕО+ФОТО) Мексиканка е новата Мис на светот

Престижниот избор за убавина „Мис универзум 2020“ се одржа во Флорида, а годинашна победничка е 26-годишната Мексиканка Андреа Меза. Андреа по професија е инженер, насочена кон борбата за правата на…

ОТКРИЕНИ НОВИ СИМПТОМИ НА КОРОНА: Најверојатно се поврзани со индискиот вид

Индија во моментов е најпогодена од коронавирусот, а лекарите од Бенгалуру (Карнатака, Индија) веруваат дека откриле неколку нови симптоми на инфекцијата, кои најверојатно се поврзани со индискиот вид на вирусот.…

Неколку лекции за носењето костим за капење што треба да ги научите од Џенифер Лопез

Џенифер Лопез привлекува големо внимание на социјалните мрежи секој пат кога ќе се фотографира во костим за капење. Нејзината колекција е разновидна, а во секој модел изгледа фантастично! Совршена боја…