КАТЕГОРИЈА

Интервјуа

ДАЛИ Е МОЖНО – Лекцијата од Ласкарци заборавена, дури 23 автобуси и комбиња откриени со расипани сопирачки

Нашите превозници изгледа не ја научија лекцијата со страотната сообраќајна несреќа која се случи кај Ласкарци, во која животот го... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

СЕДУМ СВАДБИ СЕ СОПРЕНИ ВЧЕРА: Пазарните инспектори во акција да го спречат ширењето на Ковид-19

Во текот на вчерашниот ден Пазарната инспекција, освен во неколкуте скопски барови, влегла и во седум ресторани каде се правеле свадби... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk