КАТЕГОРИЈА

Хроника

Повреден полицаец на полигон во Штип

На полицискиот полигон во Пенуш, Штипско, вчера за време на боево гаѓање од припадници на Министерството за внатрешни работи, со... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – МАКФАКС

Судењето за насилствата пред Општина Центар продолжува на 18 ноември

Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година продолжува на 18 ноември откако денеска постапката почна одново поради... Прочитај повеќе тука...Хроника – Независен Весник

Откриена 14-члена криминална група, која организирала шверц на 400 мигранти од Грција

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал, Секторот за криминалистички истраги, Националната единица за сузбивање шверц... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – МАКФАКС

Во Стара чаршија физички нападнати две лица, поради недоразбирање за издадена сметка

Вчера околу 23.30 часот, лицето М.М.(47) и лицето А.Џ.(63), двајцата од Скопје, пријавиле дека во угостителски објект во Старата скопска... Прочитај повеќе тука...Хроника – 24 Инфо

Едниот чувал стража пред гардероба, другиот ги вадел алармите и го облекувал украденото

Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе Обвинителен предлог против двајца државјани на Република Косово кои се товарат дека... Прочитај повеќе тука...Црна хроника – Република

Двајца Косовци извршиле кражба на облека од трговски центар во Скопје

 Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против двајца државјани на Република Косово, кои се товарат дека... Прочитај повеќе тука...Хроника – Независен Весник