КАТЕГОРИЈА

Финансии

Царовска: Во Северна Македонија се создава квалитетен социјален дијалог, добар за сите и носи прогрес на државата

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска денеска на Текстилијада во Штип, учествуваше на панел дискусија – Синдикално...

Пандов: Фросина Ременски е главниот изнудувач на парите, а Боки е само гласникот (детето) продавачот на проектот

„Екс партиската потпретседателка Фросина Ременски е избрана како пратеник во Собранието на Република Македонија од листата на СДСМ...