КАТЕГОРИЈА

Интервјуа

Анкета на Детектор: Скоро половина од граѓаните не очекуваат датум за старт на преговорите идната недела

Безмалку половина од македонските граѓани не очекуваат Македонија да добие датум за старт на преговорите идната недела.... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

Шекеринска: Ние испорачавме резултати, очекуваме Унијата да ги отвори пристапните преговори

Ние испорачавме резултати во однос на политичката стабилност, медиумските слободи, но и постигнувањето на дел од стратешките цели на... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

Заев ќе ја посети зоната за која Владата даде 20 милиони денари за инфраструктурно уредување

Премиерот Зоран Заев и кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски ќе ја посетат индустриската зона во близина на село Речица за... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

ОВДЕ БАЛАНСОТ МЕЃУ РАБОТА И ЖИВОТ Е НАЈДОБАР: Колку подолго работно време толку помалку време за себе

Ако сте фрустрирани со рамнотежата на животот и работата, можеби ќе сакате да размислите да се преселите во Холандија.Имено, според... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

Повик до млади иноватори за креирање дигитални решенија за инклузија на деца и млади со попреченост

УНИЦЕФ и Фондацијата Телеком за Македонија им даваат можност на децата и младите да се приклучат кон глобалниот младински предизвик... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

Мицкоски: Двоецот Заев-Анѓушев со инвертер климите ќе им ги зголемат сметките на домаќинствата

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, смета дека премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев преку... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk

Дескоска потврди: Владата побарала одложување на мислењето на Венецијанската комисија, немала ресурси

Рената Дескоска, министерката за правда, денеска потврди дека Владата побарала одложување на финалното мислење на Венецијанската... Прочитај повеќе тука...Faktor.mk