Бизнис

ЕУ: Швајцарија и Обединетите Арапски Емирати тргнати од листата на земји што важат за „даночен рај“

Министрите за финансии на земјите од ЕУ се договориле да ги тргнат Швајцарија и Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) од листата на земји... Прочитај повеќе тука...Бизнис – Локално

Лукаревска: Мерката „Мој ДДВ“ има над 175 илјади корисници, во декември 3,5 милиони евра ќе одат директно во џебот на граѓаните

СДСМ е на правиот пат, кој не води кон европски вредности, патот кој не води да ги враќаме парите кај граѓаните, патот за враќање на... Прочитај повеќе тука...Бизнис – Локално

IQOSот излезе на пазарот во САД со дозвола од Управата за храна и лекови

Филип Морис објави дека IQOS, електронскиот уред кој го загрева тутунот  е лансиран за продажба во Соединетите Американски Држави. <p style="font-weight:... Прочитај повеќе тука...Бизнис – Локално

Ќе се повлекуваат Tesla автомобили!?

NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) ја разгледува можноста за повлекување на Tesla автомобили од американскиот пазар. Организацијата... Прочитај повеќе тука...Бизнис – 24auto.mk

MasterCard, Visa, eBay и други го напуштаат проектот на Цукерберг за виртуелната валута либра

Проектот на Facebook за издавање на криптовалутата либра полека се распаѓа, а криптовалутата уште не е ни издадена. Откако минатата недела... Прочитај повеќе тука...Бизнис – Локално